Bucksi pobijedili u 6. utakmici i osvojili istočnu konferenciju!

Daniel Bratulić

Prije početka utakmice Hakwsi su dobili dobre vijesti da će Trae Young zaigrati u ovoj 6. i odlučujućoj utakmici za njih. No nažalost Trae nije izgledao onaj pravi od početka utakmice te je imao i nešto dužu pauzu nakon prve dionice u igri (što nije uobičajeno za njega). Uz sve to, čini se kako i switch obrana Bucksa koju su izbacili u 5. utakmici oduzima dosta prostora na mid-rangeu gdje je Trae najviše operirao.

Osim toga, utakmica je generalno krenula sporo i ekipe su šutirale 39% (Bucksi), odnosno 31% (Hawksi). Bilo je tu i puno izgubljenih lopti, te je poluvrijeme završilo s praktički europskim rezultatom od 47-43. Kod Bucksa, u prvom poluvremenu je nekako najviše iskočio Jrue Holiday koji je s dosta velikom lakoćom dolazio do obruča, no često je lopta iscurila, ali uz to je i jako dobro razigravao svoje suigrače i udjelio čak 5 asista do poluvremena. No ono u čemu se najviše iskazao Jrue bila je obrana, čuvao je praktički sve igrače jednako kvalitetno i nije im dao disati. Collinsu i Gallinariju je bilo iznimno teško post upati protiv njega, Bogdanoviću, Youngu i Huerteru prodirati i generalno je radio nered u obrani sa svojom prisutnošću. On je jedan od igrača kojeg je uistinu gušt gledati i nakon čega dobijete želju za igranjem obrane (haha).

U prvom poluvremenu još je iskočio i Brook Lopez s nekoliko dobrih skokova u napadu (neki su bili nakon Holidayovih promašaja), a isto to je i radio Clint Capela s druge strane. Capeli se pridružio i Bogdan Bodanović. Generalno napadački je bilo dosta slabo poluvrijeme i obje momčadi su promašile mnogo slobodnih šuteva, jedini koji su ih uspjeli pogoditi i kapitalizirati su bili Gallinari kod Hawksa i Teague kod Bucksa.

No drugo poluvrijeme (odnosno 3. četvrtina) je donijela potpuno drukčiju košarku. Khris Middleton je zabio jednu finu otvorenu C&S trojku iz kuta nakon još jednog odličnog prodora Holidaya i tada se igra otvorila. Bucksi su tada imali nekoliko odličnih obrambenih reakcija, a Middleton nakon te trice (i prodora napad prije) jednostavno nije mogao promašiti te je praktički sam doveo Buckse do +15 u roku od dvije minute. Middleton je navezao ukupno 16 poena zaredom kod Bucksa, a na sljedećm video zapisu možete pogledati kako je to izgledalo.

Hawksi i nisu imali neki odgovor, Trae je imao nekoliko uspješnih napada na koš, ali heroj Hawksa je bio Cam Reddish, koji nije igrao od kraja drugog mjeseca pa sve do ove serije. Reddish je odgovorio Middletonu i zabio nekoliko poprilično ludih trica (preko ruke, iz driblinga, …), a to je igrač koji je kroz karijeru šutirao na oko 30-33% tricu…

No Middleton je nastavio trpati koševe te je na kraju došao do brojke od 23 poena, a pridružio mu se i Holiday u toj četvrtini s 11 poena. Zadnju četvrtinu su Bucksi otvorili s tricom Connaughtona i došli do preko +20 razlike. Hawksi su malo pomalo žderali tu razliku najviše na pogon već spomenutog Reddisha i Johna Collinsa, ali Bucksi su stalno uspješno odgovarali.

Iako je Middleton bio prvo lice susreta s 32 poena, Holiday je zatvorio utakmicu s nekoliko odličnih prodora, i možda još boljih obrambenih reakcije, poput ove (okej ovdje je bio koš, ali ova obrambena reakcije je nevjerojatna).

A ti njegovi prodori su iznimno podsjećali na ono što Kyrie Irving radi i kako napada, pogotovo njegovo zadnje polaganje iz igre.

Nakon što sam imao dojam da ne igraju pretjerano dobro kroz prvih nekoliko utakmica, Bucksi su se “trznuli” i pokazali sjajne prilagodbe nakon izostanka Giannisa, koji bi se po nekim procjenama mogao vratiti za finalnu seriju. To bi bio ogroman plus za Buckse, ali i za generalne košarkaške fanove jer bi svi mogli uživati u pravoj seriji.