Paul George u elitnom društvu, Clippersi smanjili na 3-2

Suns

Igrač P R A
Paul GeorgeLAC │ #13 │ F 41 13 6
Devin BookerPHX │ #1 │ G 31 4 3

Nakon klasičnog 0-2 starta, Clippersi su dobili dvije od naredne tri utakmice uključujući sinoćnju predstavu. Clippsi su izbjegli eliminaciju na leđima fenomenalnog Paula Georgea i njegovom double-double učinku od 41 poen i 13 skokova, uz koje je dodao i 6 asistencija. Još jedna utakmica koja nam govori o kakvom je superstaru riječ i kako je sposoban igrati kada je najpotrebnije. Prvo poluvrijeme ekipu iz Los Angelesa nosili su Marcus Morris Sr. i Reggie Jackson s 34 kombinirana poena od ukupnih 59 Clippersa. Velika četvrtina PG-ja nakon poluvremena od 20 koševa, samo je dodatno demotivirala Sunse koji su do samog kraja pokušavali uhvatiti rezultatski priključak, no jednostavno nije išlo. Demarcus Cousins imao je, nakon utakmice, komentara (1:51 min) o igračkoj veličini Paula Georgea i o narativi ljudi na internetu koji ga trollaju bez validnog razloga, a ”Rođo” je i sam pridonio ovoj pobjedi s osobnim rekordom poena u doigravanju od 15, 2 skoka i 3 asistencije i to u situaciji kada Ivica Zubac ne može na parket u Arizoni. Phoenix je pokušavao držati priključak kroz cijelu utakmicu, ali nakon 10 razlike poslije prve četvrtine, Clippersi su konstantno održavali razmak. Sunse su predvodili njihovi najjači aduti Devin Booker s 31 poenom, 4 skoka i 3 asistencije, Chris Paul s 22 poena, 3 skoka i 8 asistencija, te DeAndre Ayton s double-double učinkom od 10 poena, 11 skokova i 1 asistencijom. Cameron Johnson s klupe je pridodao 14 poena i 4 skoka, ali je također bio jedini od ostatka momčadi koji je zabio preko 5 poena. Dario Šarić igrao je 11 minuta uz učinak od 2 poena, 4 skoka i asistenciju.

Paul George ispisao je stranice povijesti LA Clippersa! Postao je 2.igrač lige s minimalno 40 poena, 10 skokova i 5 asistencija uz 75% šuta iz igre (jedini do sada bio je Patrick Ewing), a u trećoj četvrtini pridružio se Michaelu Jordanu (92′, 97′, 98′), Kobeu Bryantu (08′) i Kevinu Durantu (12′ i 18′), kao tek 4. igrač u povijesti lige s 20+ poena u svakoj od prvih 18 utakmica doigravanja! Svaki od njegovih prethodnika otišao je u finale, ostaje nam vidjeti hoće li PG nastaviti stopama velikana.