Clippersi bez Leonarda do vodstva u seriji, Hawksi nevjerojatnim preokretom do 3-2

Joel EmbiidPHI | #21 | C 37 13 5

Philadelphija je sinoć bila domaćin pete utakmice ove serije i upravo su kao domaćini započeli utakmicu, te tako igrali sve do zadnje četvrtine, kada na scenu stupaju ”The Splash Brothersi” istočne obale Trae Young i Lou Williams s pravilno podijeljenih 26 poena u posljednjih 12 minuta. Totalni kolaps Sixersa nakon 25 poena prednosti pred sam kraj treće četvrtine, zasjenio je fenomenalnu individualnu utakmicu Joela Embiida (bez obzira na dva jako bitna promašena slobodna bacanja na kraju utakmice), ali i najbolju utakmicu karijere u doigravanju Setha Curryja (36 pts, 7 reb). Ostatak momčadi šutirao je mizernih 10/50 kroz utakmicu, a ispod bilo kakve očekivane razine za doigravanje bili su Ben Simmons (8 pts, 4 reb, 9 ast, 2/4 FG (!), 39 min) i Tobias Harris (4 pts, 4 reb, 3 ast, 2/11 FG, 38 min) koji bi sa svojih $357 milijuna dolara kombiniranih ugovora ipak trebali pridonijeti više od 12 poena u ovako bitnoj utakmici. Bena su Hawksi gurali na liniju slobodnih bacanja namjerno ga faulirajući, što je bio apsolutni pogodak. Simmons je šutirao 4 od 14 s linije 4.59 ovu utakmicu, te ukupno 22 od 67 (33%!!!) u doigravanju, što je poražavajuće na nekoj novoj razini. Danilo Gallinari (16 pts, 8reb, 1ast) i John Collins (19 pts, 11 reb, 1 ast) skočili su na povratnički vlak Hawksa u ovoj utakmici, te tako pomogli Youngu i Williamsu dovesti Atlantu do velikog vodstva od 3-2 u seriji točno prije povratka serije u Georgiu. Hawksi imaju priliku na domaćem terenu izbaciti iz doigravanja najbolju momčad regularne sezone na istoku.

Bojan Bogdanović UTA | #44 | F 32 3 0

Clippersi su došli u Salt Lake City na petu utakmicu ove serije i bez Kawhija Leonarda u momčadi preuzeli vodstvo od Jazzera. Raritetna playoff verzija Paula Georgea predvodila je LA s 37 poena, 16 skokova i 5 asistencija, dok je utakmicu posljednjoj četvrtini preuzeo Reggie Jackson s 12 poena u isto toliko zadnjih minuta (22 poena ukupno), Marcus Morris Sr. pridodao je 25 poena, uz 2 skoka i 2 asistencije. Ivica Zubac nažalost na terenu je proveo samo 9 minuta u kojima je upisao 2 poena i 2 skoka, a veoma je očito (bez obzira na pobjedu Clippersa) da bi Zu dobro došao Clippersima u skoku. S druge strane jedna veoma čudna večer Utah Jazza u kojoj je čak 6 od 9 aktivnih igrača upisalo dvoznamenkaste brojeve poena, Bojan Bogdanović je imao svoju šutersku večer s 32 (10/20 iz igre), ali ipak nisu uspjeli doći do vodstva u seriji kada su imali najbolju moguću priliku bez Leonarda na parketu za LA. Rudy Gobert dodao je double-double učinak sa 17 poena i 10 skokova, a Donovan Mitchell upisao je 21 poen, 5 skokova i 5 asistencija, ali uz šut iz igre 6 od 19 što nije dovoljno za bolji ishod protiv, sinoć, hendikepiranih Clippersa.