Fenomenalni Durant i Green predvodili Netse do pobjede!

Nets

Igrač P R A
Giannis AntetokounmpoMIL #34 F 34 12 4
Kevin DurantBKN #7 F 49 17 10

Nakon što je prošlu utakmicu odigrao ispod svoje razine, Kevin Durant je odgovorio na kritike na najbolji mogući način – odigravši svoju najbolju utakmicu u Playoffu ove sezone, a možda i u cijeloj karijeri. Netsi su pobjedili, a Durant je po “tko zna koji put” pokazao da je u svojim najboljim izdanjima jednostavno nezaustavljiv!

Iako su Bucksi vodili čak 16 razlike na poluvremenu, jednostavno su bili nadigrani u nastavku. Treba spomenuti i to da je James Harden, kojega su doktori ipak odlučili pustiti da odigra ovu utakmicu, na poluvremenu imao okruglih “0 poena”, a taj trend skoro pa je nastavio u ostatku utakmice, pošto je na kraju upisao samo 5 poena (1/10 FG) u 45 minuta igre.

Pomoć Durantu stigla je iz, možemo reći, neočekivanog izvora. Upalio se njegov najdugovječniji suigrač iz trenutnog rostera Netsa – Jeff Green. Kao i Durantu, Greenu je ovo bila jedna od najboljih šuterskih partija u karijeri: 27 poena, šut za tri 7/8!

Jedina dva aktivna igrača u ligi koji su nastupali za SuperSonicse!

Neću pretjerati ako kažem da bi bez ovakvog učinka “uncle” Jeffa, čak i uz ovu monstruoznu individualnu predstavu Duranta, Netsi teško došli do pobjede.

U redovima poraženih Bucksa standardna predstava prve petorke (Middleton 25p, Holiday 19p, Lopez 15p), ali ovog puta bez pomoći s klupe te bez ovakvog X-faktora kakav su Netsi imali u raspoloženom dvojcu.

U noći s četvrtka na petak u 2:30 po našem vremenu čeka nas Game 6. Trebala bi biti prava poslastica!