Kawhi bi trebao biti spreman peti susret. Mitchell: Bili su na drugoj razini

Karlo Višak

Karlo Višak

Četvrta utakmica između Los Angeles Clippersa i Utah Jazza donijela nam je izjednačenje serije. Oba su sastava tako slavila po dva puta na domaćem parketu i seriju uveli u vrlo neizvjesne vode. Sinoć su Clippersi na pogon Paula Georga (31p/9sk/4as) i Kawhija Leonarda (31p/7sk/3as) upisali pobjedu rezultatom 118:104. Potonja je zvijezda napustila susret četiri i pol minute prije kraja susreta te zabrinula mnoge domaće navijače u Staples Centru.

Leonard se nakon ulaza pod koš i dvoboja s Joem Inglesom primio za desno koljeno, ali je poslije utakmice popularni The Claw potvrdio kako nema većih problema. Isto je izjavio i trener Clippersa, Tyronne Lue.

“Vjerujem da će biti spreman za srijedu. Još nemamo puno informacija, ali mislim da će svi, pa i on, biti sposobni”, rekao je Lue.

Jazzeri drugu utakmicu za redom nisu imali odgovor na igru Georga i Leonarda, koji su najzaslužniji za povratak u egal. Njima se u prvom poluvremenu pridružio i Marus Morris Sr. s 22 poena dok je zvjezdani dvojac ubacio 15, odnosno 19 koševa. Kombinirano su postigli 56 poena dok je ostatak momčadi zabio tek deset.

“Jednostavno su bili na nekoj drugoj razini, a mi nismo mogli ništa učiniti. Morali smo biti agresivniji”, kazao je Donovan Mitchell.

Najbolji kod Utahe bio je upravo Mitchell s 37p/5sk/5as dok je naš Bojan Bogdanović pripomogao s 18 poena. Ivica Zubac je, pak, kod domaćina upisao 8p/5sk/1as za 18 minuta provedenih na terenu. Idući susret na rasporedu je u Salt Lake Cityju u noći sa srijede na četvrtak (04:00 h).